baca,baca sistemleri,çelik baca,doğalgaz baca,doğalgaz bacası          DYO200 serisi metal baca sistemleri bina dışı uygulamalar için tasarlanmıştır.
         İç cidar AISI 316 L malzeme yalıtım yüksek yoğunlukta taşyünü dış cidar AISI 304  malzeme kullanılarak imal edilmektedir.
         Doğal gaz,Sıvı ve Katı yakıt yakan cihazlarda kullanılmaktadır.
         Mükemmel muf yapısı sayesinde optimum sızdırmazlık sağlanır.
         Her türlü yanma ocağında yüksek performs gösterir ve bacanın yanma etkisinden dolayı oluşacak çevre kirliliğini minimum seviyeye indirir.
         Isıl iletkenliği düşük olduğundan dolayı yanma esnasında yüksek performans sergiler.
         Estetik görünüm ve şık duruşuyla her türlü cephe mimarisiye uyum sağlar.
            Seriyi oluşturan ürünlerin çeşitliliği,bu ürünlerin birbirine olan mükemmel uyumu sayesinde,hızlı monte edilen ve sorunsuz çalışan tesis inşa edilir.

 

ÜRÜN KODLARI
B5 940 mm Düz boru
B6 440 mm Düz boru
B7 190 mm Düz boru
D7 90 ˚ Dirsek
D8 85 ˚ Dirsek
D9 45 ˚ Dirsek
D10 10 ˚ Dirsek
D11 5 ˚ Dirsek
T3 85 ˚ Tee
T4 90 ˚ Tee
R3 Yükselme rediksyonu
R4 Düşme rediksyonu
K1 Birleştirme kelepçesi
Ş1 Yağmur korumalı baca şapkası
TS3 Zemine monte taşıyıcı sehpa
TS4 Duvara monte taşıyıcı sehpa
SK1 Sabitleme kelepçesi
TM3 Temizleme parçası
Y1 Yoğuşma toplayıcısı
AT Ara taşıyıcı
YK Yalıtım kesici

 

Sistemin montajı esnasında hızlı işletmesi esnasında yüksek performans gösterebilmesi için
tüm parçaları eksiksiz,orijinal ve deneyler sonucunda saptanmış ölçülere uygun kullanınız.

Bina dışı uygulamalarda yardımcı montaj elemanı olarak iskele veya vinç türü bir araç kullanılır.Öncelikle bacanın geçeceği noktalar tespit edilir.Taşıyıcı sehpa konumu belirlenir ve yeri işaretlenir.Bacanın en üdt noktasından yere doğru tesisin düzgün ilerlemesini sağlamak amacıyla terazi uzatılır.Bacanın düzlüğü tespit edildikten sonra taban sehpa monte edilir.Sehpa üzerine sırasıyla yoğuşma temizleme boru tee parçaları monte edilir.Belirtilen ölçülerde sabitleme kelepçeleri duvarlara sabitlenir.Borular eklenmeye devam edilir ve gerekiyorsa ara taşıyıcılar kullanılır.Montaj esnasında montaj mesafelerine yüksek hassasiyet gösterilmelidir.Boru eklemeleri tamamlandıktan sonra uç noktaya yalıtım kesici bağlanır ve üzerine baca şapkası monte edilir.

                Monte edilmiş tee den kazana doğru ölçüye uygun şekilde kazan çıkışına yatay yoğuşma yoplayıcısı bağlanarak montaj tamamlanır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Mevcut borular ve diğer parçalar üzerinden kesinlikle kesilmeler yapılmaz.Boruların büyültülüp küçültülmesi durumda kesinlikler yükseklik ayarlı borular kullanılır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
2-Ekleme yerlerinde kesinlikle birleştirilme kelepçeleri kullanılmalıdır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
3-Dikey ve yatay hatlarda yoğuşma parçaları kullanılmalıdır.Aksi takdirde sistemde oluşan yoğuşmalar cihazın içerisinde toplanarak cihaza zarar verebilir.
4-Montajlar yapılmadan önce ürünün tanıtıcı ve montaj mesafelerini gösteren katalok incelenmelidir ve bunun dışında bir uygulama yapılmamalıdır.Aksi takdirde oluşacak hatalardan imalatçı sorumlu değildir.

 

Copyright 2010 OK-LAR DEMİR DOĞRAMA

www.oklar.com.tr - bilgi@oklar.com.tr

» Baca » Doğalgaz Bacası » Baca Sistemleri