baca,baca sistemleri,çelik baca,doğalgaz baca,doğalgaz bacası        TY40 serisi metal baca sistemleri şaft içi uygulamalar için tasarlanmıştır.
         AISI 316 L malzeme kullanılarak imal edilmektedir.
         Doğal gaz ve Sıvı yakıt yakan cihazlarda kullanılmaktadır.
         Geniş çap aralığı sayesinde her tür bacaşaftı içerisine uygulanabilir.Dışına ekstradan yalıtım yapılarak ısıl iletkenliği azaltılabilir ve şaft dışındada kullanılır.
         Seriyi oluşturan ürünlerin çeşitliliği,bu ürünlerin birbirine olan mükemmel uyumu sayesinde,hızlı monte edilen ve sorunsuz çalışan tesis inşa edilir.
   

ÜRÜN KODLARI
B8 940 mm Düz boru
B9 440 mm Düz boru
B10 190 mm Düz boru
T5 85 ˚ Tee
T7 90 ˚ Kaskat Tee
T6 90 ˚ Tee
TM4 Temizleme parçası
TM5 Temizleme kapağı ilavesi
D13 90 ˚ Dirsek
D14 85 ˚ Dirsek
D15 45 ˚ Dirsek
D16 30 ˚ Dirsek
D17 10 ˚ Dirsek
D18 5 ˚ Dirsek
Ş1 Yağmur korumalı baca şapkası
K Birleştirme kelepçesi
Y3 Yoğuşma toplayıcısı
SK Sabitleme kelepçesi
AK Şaft içi sabitleme kelepçesi
TS1 Duvara monte taşıyıcı sehpa
TS2 Zemine monte taşıyıcı sehpa
BA1 Yükseklik ayarlanabilir boru

Sistemin montajı esnasında hızlı işletmesi esnasında yüksek performans gösterebilmesi için
tüm parçaları eksiksiz,orijinal ve deneyler sonucunda saptanmış ölçülere uygun kullanınız.
Öncelikle baca şaftı tespit edilir.Mevcut baca üzerinde bulunan baca şapkası sökülür.Baca içerisinin düzgünlüğü tespit edilir.Gerekiyorsa önceden hazırlanmış kılavuz baca içerisine salınır.Baca içerisinin düzgünlüğüne karar verildikten sonra kazan dairesine inilerek taşıyıcı sehpa ayarlanır.Taşıyıcı sehpa üzerine konulacak parçalar ve kazan çıkışından sonra yatay bacaya verilecek yükseltiler hesap edilerek yere veya duvara monte edilir.Taşıyıcı sabitlendikten sonra düşey baca ilk boruya bağlanan ve sistemin yükünü alabilecek yardımcı eleman kullanılarak eklenmeye başlanır.Boru dişi ucunda bulunan mufa erkek uçta bulunan muf oturtulur ve dıştan kelepçe ile bağlanır.Parçalar eklenirken üç metre bir olmak kaydıyla şaft içi sabitleme kelepçeleri bağlanır.Eklenen parçalar kazan dairesine indikten sonra taşıyıcı sehpa üzerine ilk olarak yoğuşma parçası bağlanır ve bunun üzerine konulması düşünülen diğer parçalar(tee,temizleme,boru) bağlanır.Yukarıdan salınan baca bu bağlantılara ialve edilerek duvar sabitleme kelepçeleri ile duvara sabitlenir.Baca şaftından sökülen mevcut baca şapkası tekrardan monte edilecekse tesis edilen baca ile arasında minimum bir cm boşluk bırakılır.Tesis edilen bacanın üst noktasına baca şapkası bağlanır.
                Kazan dairesinde bulunan tee den kazana doğru ölçüye uygun şekilde kazan çıkışına yatay yoğuşma yoplayıcısı bağlanarak montaj tamamlanır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Mevcut borular ve diğer parçalar üzerinden kesinlikle kesilmeler yapılmaz.Boruların büyültülüp küçültülmesi durumda kesinlikler yükseklik ayarlı borular kullanılır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
2-Ekleme yerlerinde kesinlikle birleştirilme kelepçeleri kullanılmalıdır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
3-Dikey ve yatay hatlarda yoğuşma parçaları kullanılmalıdır.Aksi takdirde sistemde oluşan yoğuşmalar cihazın içerisinde toplanarak cihaza zarar verebilir.
4-Montajlar yapılmadan önce ürünün tanıtıcı ve montaj mesafelerini gösteren katalok incelenmelidir ve bunun dışında bir uygulama yapılmamalıdır.Aksi takdirde oluşacak hatalardan imalatçı sorumlu değildir.

 

Copyright 2010 OK-LAR DEMİR DOĞRAMA

www.oklar.com.tr - bilgi@oklar.com.tr

» Baca » Doğalgaz Bacası » Baca Sistemleri