baca,baca sistemleri,çelik baca,doğalgaz baca,doğalgaz bacası TYO200 serisi metal baca sistemleri şaft içi uygulamalar için tasarlanmıştır.
         AISI 316 L malzeme kullanılarak imal edilmektedir.
         Doğal gaz,Sıvı ve Katı yakıt yakan cihazlarda kullanılmaktadır.
         Geniş çap aralığı sayesinde her tür bacaşaftı içerisine uygulanabilir.Dışına ekstradan yalıtım yapılarak ısıl iletkenliği azaltılabilir ve şaft dışındada kullanılır.
         Seriyi oluşturan ürünlerin çeşitliliği,bu ürünlerin birbirine olan mükemmel uyumu sayesinde,hızlı monte edilen ve sorunsuz çalışan tesis inşa edilir.
   

 

ÜRÜN KODLARI
B1 1190 mm Düz boru
B2 940 mm Düz boru
B3 440 mm Düz boru
B4 190 mm Düz boru
T 85 ˚ Tee
T1 90 ˚ Kaskat Tee
T2 90 ˚ Tee
TM1 Temizleme parçası
TM2 Temizleme kapağı ilavesi
D1 90 ˚ Dirsek
D2 85 ˚ Dirsek
D3 45 ˚ Dirsek
D4 30 ˚ Dirsek
D5 10 ˚ Dirsek
D6 5 ˚ Dirsek
Ş1 Yağmur korumalı baca şapkası
K Birleştirme kelepçesi
Y Yoğuşma toplayıcısı
SK Sabitleme kelepçesi
AK Şaft içi sabitleme kelepçesi
TS1 Duvara monte taşıyıcı sehpa
TS2 Zemine monte taşıyıcı sehpa
BA Yükseklik ayarlanabilir boru

 

Sistemin montajı esnasında hızlı işletmesi esnasında yüksek performans gösterebilmesi için
tüm parçaları eksiksiz,orijinal ve deneyler sonucunda saptanmış ölçülere uygun kullanınız.
Öncelikle baca şaftı tespit edilir.Mevcut baca üzerinde bulunan baca şapkası sökülür.Baca içerisinin düzgünlüğü tespit edilir.Gerekiyorsa önceden hazırlanmış kılavuz baca içerisine salınır.Baca içerisinin düzgünlüğüne karar verildikten sonra kazan dairesine inilerek taşıyıcı sehpa ayarlanır.Taşıyıcı sehpa üzerine konulacak parçalar ve kazan çıkışından sonra yatay bacaya verilecek yükseltiler hesap edilerek yere veya duvara monte edilir.Taşıyıcı sabitlendikten sonra düşey baca ilk boruya bağlanan ve sistemin yükünü alabilecek yardımcı eleman kullanılarak eklenmeye başlanır.Boru dişi ucunda bulunan mufa erkek uçta bulunan muf oturtulur ve dıştan kelepçe ile bağlanır.Parçalar eklenirken üç metre bir olmak kaydıyla şaft içi sabitleme kelepçeleri bağlanır.Eklenen parçalar kazan dairesine indikten sonra taşıyıcı sehpa üzerine ilk olarak yoğuşma parçası bağlanır ve bunun üzerine konulması düşünülen diğer parçalar(tee,temizleme,boru) bağlanır.Yukarıdan salınan baca bu bağlantılara ialve edilerek duvar sabitleme kelepçeleri ile duvara sabitlenir.Baca şaftından sökülen mevcut baca şapkası tekrardan monte edilecekse tesis edilen baca ile arasında minimum bir cm boşluk bırakılır.Tesis edilen bacanın üst noktasına baca şapkası bağlanır.
                Kazan dairesinde bulunan tee den kazana doğru ölçüye uygun şekilde kazan çıkışına yatay yoğuşma yoplayıcısı bağlanarak montaj tamamlanır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Mevcut borular ve diğer parçalar üzerinden kesinlikle kesilmeler yapılmaz.Boruların büyültülüp küçültülmesi durumda kesinlikler yükseklik ayarlı borular kullanılır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
2-Ekleme yerlerinde kesinlikle birleştirilme kelepçeleri kullanılmalıdır.Bunun dışında olan uygulamalardan imalatçı sorumlu değildir.
3-Dikey ve yatay hatlarda yoğuşma parçaları kullanılmalıdır.Aksi takdirde sistemde oluşan yoğuşmalar cihazın içerisinde toplanarak cihaza zarar verebilir.
4-Montajlar yapılmadan önce ürünün tanıtıcı ve montaj mesafelerini gösteren katalok incelenmelidir ve bunun dışında bir uygulama yapılmamalıdır.Aksi takdirde oluşacak hatalardan imalatçı sorumlu değildir.

 

Copyright 2010 OK-LAR DEMİR DOĞRAMA

www.oklar.com.tr - bilgi@oklar.com.tr

» Baca » Doğalgaz Bacası » Baca Sistemleri